• “HAYAT ENGEL TANIMAZ”ŞÖLENİ YAPILDI

  Tarih: 2013.03.17 | Kategori:Genel | Etiketler:

                                           DITIB Plettenberg Önderligi ve Beyazay Iserlohn Subesi Organizasyonu

                                                               „Hayat Engel Tanimaz“Engelliler Şöleni muhtesem´di,,

   

               Gecemizde Türkiyeden özel misafirlerimiz´de vardi,,

  Türkiye Beyazay Dernegi Genel Baskani sayin Lokman Ayva bey ve yardimcilari ile,

  Sanat dünyasindan  önemli isimleri Mavi karadeniz Tv den Türk Halk Müzigi sanatcisi Harbi Enver Üstün veYetenek sizsiniz den tanidigimiz Bilal Göregen engelliler gecemizde program alarak katkida bulundular.

  Geceden elde edilen gelirin tümü Engelliler icin kullanicaktir.

   

  Gecenin acilis konusmasini  Ditib Plettenberg Dernek baskani Metin bey ve Beyazay Iserlohn Sube baskani

  Vedat Özcelik yaparak Dernekleri hakinda bilgi verdiler. Engelliler icin yapilan yardimlasma gecesine desteklerinden dolayi  vatandaslari selamlayarak  tesekkür ederek konusmalarini yaptilar.

  Genel baskan Lokman Ayva gecenin önemi ve engellilerin ülkemizdeki konumu hakkinda bilgiler vererek, sayin Hayrünnisa Gül Hanimefendi´nin öncülügünde baslatilan ( Egitim Her Engeli Asar)

  Kampanyasi , akabinde“ Birlikte Yürüyoruz kampanasi „ile hizmet yarisinin Almanya Iserlohhn Subesi ile Ditib Plettenberg Dernegi`nin bu anlamli geceyi düzenlemelerinden cok mutlu oldugunu dile getirirken Gecenin mimari Genc bayanlar kolu baskani Melike Ak hanimefendiye tesekkürlerini ve tebriklerini bildirdirerek, Gecenin tüm insanliga hayirli ugurlu olmasini diledi.

  Gece Werdohl Cici Saray da yapildi, Salon sahibi isadami sayin Harun Cici bey baskan  Lokman Ayva beye gelecekteki yapilacak yardim geceleri icin söz verdi.

  Türkiye Beyazay Dernegi Genel baskani Lokman Ayva `Harun Cici beye tesekkürlerini sunarak konusmasini bitirdi. 

  Gecenin müzik ve eylence bölümünde Sunucu Murat Isboga nin mükemmel sunumuyla Türkiye`den gelen Sanatcilarimiz: Harbi Enver Üstün: Bilal Göregen: Elif Can :Giresun folklör ekibi „ile Dance of Harmony“geceye renk katarak damgasini vuranlar arasindaydi. 

  Bayanlarin özverili calismalariyla basarilan gecede acikartirmadaki yarislari`da bir baska güzeldi.

  Beyazay Iserlohn Dernek baskani Vedat Özcelik  son kapanis konusmasi yaparak Ditib Plettenberg Dernegine ve Tüm gecede bulunan  misafirlere ayri buldu.

  ayri tesekkür ettiler, nice bu tür dayanisma gecelerinde el ele gönül gönüle olmak dilek ve temennileriyle bir „Hayat Engel Tanimaz“ gecesi böylece  son buldu…