• BELEDİYE ZİYARETİMİZ HÜRRİYET’te BÖYLE YER ALDI

  Tarih: 2012.01.10 | Kategori:Basında Beyazay Iserlohn, Genel | Etiketler:

  8 Ocak 2012 – / Tevfik KARA

  Önceliğimiz engellilerin eğitimi olacak

  Merkezi İstanbul-Bakırköy’de olan Türkiye Beyazay Derneği, Almanya’da da örgütlenmeye başladı.

   

  Derneğin Almanya’daki ilk şubesi kısa bir süre önce İserlohn kentinde açıldıktan sonra dernek yöneticileri, İserlohn Belediyesi’ni ziyaret ederek hem kendilerini tanıttı hem de çalışmaları hakkında bilgi verdi.

  Başkan Vedat Özçelik, 2. Başkan Birol Üstün, Servet Cengiz, Kemal Aksoy, VTS İserlohn Türkgücü Başkanı Yaşar Cabadak, Uğur Ünal ve tercüman olarak öğretmen Demet Şentürk’ten oluşan heyeti, İserlohn 2. Belediye Başkanı Katrin Brenner tarafından karşılandı.

  İki ülke arasında köprü olacağız

  Dernekleri hakkında Başkan Brenner’e bilgi veren Beyazay Derneği İserlohn Şubesi Başkanı Vedat Özçelik, şunları söyledi:

  “Derneğimiz, engelli insanlara yönelik faaliyet gösterecektir. Engelli insanlarımız toplumdan dışlanmakta ve gerektiği kadar eğitim, sosyal, kültürel ve sportif olanaklardan faydalanamamaktadır. Biz bu boşluğu doldurmayı hedefleyerek kurulduk. Derneğimiz Hayrünnisa Gül hanımefendi tarafından da destekleniyor. Engellilerin önündeki engelleri ancak eğitimle aşabiliriz. Bu yüzden önceliğimiz, engellilerin eğitimidir. Buna ilaveten yine engellilere yönelik, ilaç, araç ve gereç çalışmalarımız da olacak. Dernek olarak Türkiye ile köprü vazifesi göreceğiz. Yapacağımız çalışmalarda İserlohn Belediyesi’nin de desteğine ihtiyacımız var.”

  Ziyaretlerinden dolayı Vedat Özçelik’e teşekkür eden İserlohn Belediye Başkanı Katrin Brenner, derneğin Türkiye’ye yönelik yapacağı etkinliklerde gereken maddi ve manevi desteği vereceklerini söyledi.