• 600 girişimci engelliye e-Ticaret eğitimi verilecek.18.09.2011 tarihli Hürriyet

  Tarih: 2011.09.20 | Kategori:Genel | Etiketler:

  600 girişimci engelliye e-ticaret eğitimi verilecek

  Beyazay Demeği’nin yürüttüğü proje üe 600 engellinin e-ticaret eğitimi alarak sektöre kazandırılması hedefleniyor. Proje İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından destekleniyor.

  Amaç bu önemli pazar payında yüzü teknolojiye ve ekonomiye dönük engelli grubunun da yer almaşım sağlamak. Proje, ofis programlarından ticaret yapmanın temel bügilerine kadar tüm konulan içine alan sertifikalı bir uzman yetiştirme programı. Projeden 10 ayda 600 engellinin faydalanması hedefleniyor. Eylül ayının son haftası başlayacak eğitim 30’ar kişilik sınıflarda verilecek. Her sınıf için haftada iki gün olmak üzere toplam 8 günde tamamlanacak. Proje e-ticaret ile ilgili tüm süreçlerin eğitimini ve e-ticaret uygulamasının tüm detaylarım kapsıyor. Programa katılanlar e-ticaret uzmanı olarak yeni bir kariyer hedefine sahip olabilecekleri gibi girişimci de olmayı da tercih edebiliyorlar. Aynca eğitim sonrasında 3 aylık destek hizmeti de verilecek.Eğitmenler, eğitim sonrasında kursiyerlerin iş yaşamında karşılaşacaklan sorunlara yardıma olacak, ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti vermeye devam edecek. Katılımcılara daha güçlü destek sağlamak amaa ile eğitim programına paralel olarak, ortak e-ticaret alışveriş platformu da oluşturulacak. Başarılı katılımcılara bu platformda uzman olarak çalışabilme veya kendi girişimciliğini gerçekleştirenlere aynı ortamda eticaret yapma fırsatı sunulacak. Programa kimler katılabilir?

  1-Görme, işitme ve bedensel engelliler

  2-En az lise ve dengi bir okuldan mezun olanlar

  3-Üniversite öğrencisi ya da yeni mezunlar

  4-Kurumsal bir firmada bu konuda uzman olarak kariyer yapmak isteyenler

  5-Profesyonel iş yaşamında olup mesleğini değiştirmek isteyenler

  6-Profesyonel iş yaşamında olup ikinci bir iş olarak düşünenler .

  7-e-ticaret uzmanı olarak kendine profesyonel bir kariyer hedefleyenler

  8-e-ticaret uzmanı olarak serbest danışmanlık yapmak isteyenler9- e- fikri veya e-projesi olan ve hayata geçirmek isteyen girişimcilerBilgi için:Buraya Tıklayın