• Beyazay

  BEYAZAY ISERLOHN

  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı  himayesinde  faaliyet gösteren ve Başkanlığını Değerlı  Milletvekilimiz sayın  Lokman AYVA’nın ,Genel Başkan Vekilliğini  Sayın Mehmet ÖCALAN’ın yaptığı TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİNİN  şubesini  Iserlohn’da açmış bulunmaktayız.

  _Biz biliyor ve inanıyoruz ki, ”En büyük engel fiziksel ve bedensel engel değil,en büyük engel eğitimsizliktir.

  _Biz biliyor ve inanıyoruz ki ”Engelli insanlara sözde değil özde değeri vermeyen toplumlar özürlü ve engellidir.

  _Biz biliyor ve inanıyoruz ki, ”Engellilere toplum tarafından daha fazla değer verilmeli ,onlara daha fazla hizmet sunulmalı,onlara sevginin en kalitelisi  gösterilmeli.”

  _Biz biliyor ve inanıyoruz ki, ”Engellilere hakların en büyüğü olan yaşama hakkının yanında ,eğitim hakkı verilmeli ve firsat eşitliği sağlanmalıdır.

  _Biz biliyoruz ki ”Türkiye’de 8,5 milyon engelli vatandaşımız var ve bunların hem eğitime,hem işe ihtiyacı var.

  İşte bu çok önemli sebepleri göz önünde bulundurarak ve sizleride bu oluşumun içine dahil etmek amacıyla  BEYAZAY-ISERLOHN ŞUBESI’ni açtık.

  Amacımız Engellilerin eğitim, sosyal, kültürel, ekonomik, hukuki, mesleki vb. hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmek ve istihdamı, sosyal hayata uyumu, insan hak ve özgürlüklerinden gerçek anlamda faydalanabilmelerini sağlamak; engellilere yönelik ayrımın kalkması ve hayatlarında girişken, üretken, verimli, başarılı bireyler olmaları için çalışmalar yapmak.Engelliler için gerekli alet ve teçhizatı sağlamak.

  İstanbul’da ailesine  yardım etmek için inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak iki kolunu ve bacağını kaybeden engelli bir vatandaşımız,yazdığı mektupta;

  “O günden sonra hayata hep tutunmaya çalıştım, ama tutunacak bir kolum bile yoktu. Ama kalbim vardı, böyle de yaşanıyordu. Yaşamdan kaçmamak gerekiyordu, inadına yaşamak gerekiyordu.”`diyor.